Časový manažment

 našu pozornosť sa často veľmi hlasným spôsobom uchádza veľa ľudí, mnoho podnetov, reklama, médiá, kolegovia, brechajúsi pes. Často sú to ľudia nepríjemní, otravní, „vlezlí“, ktorí si dokážu najúčinnejšie vynútiť pozornosť.

 

 

Nepríjemné na tom je, že stačí, aby ste mali vo svojom okolí niekoľkých takýchto ľudí a máte vážny problém s časom. Takíto ľudia potom pohltia väčšinu vášho času pre seba a pre svoje záujmy. A vy sa už potom nestihnete venovať tomu, čo ste pôvodne chceli.

 

 

 

V živote dostaneme viac toho, čomu často venujeme svoju pozornosť.

 

 

Pozornosť je najväčšou odmenou. Ignorácia trestom. Máte psa a nevšímate si ho? Začne brechať a získa vašu pozornosť. Tá je to preň ako odmena. Párkrát to zopakujte a vychováte si rozmaznaného zlostného psa.

 

Ak sa venujete problémovým ľuďom, nezostane vám čas na tých príjemných. Si milý? Nemám teraz čas, lebo mi volá naštvaný sused. Milí ľudia nás nenaháňajú. Nevynucujú si pozornosť. No potrebujú ju. Ak im ju nedáte, stratíte ich. A v živote vám zostanú len vzťahy s tými, čo boli hlučnejší.

 

Odporúčam vám preto: ignorujte nepríjemných a hlučných. To sa tým nepríjemným nebude páčiť. Potrestajú vás! Prestanú sa s vami stretávať. Vám zostane viac času a vpustíte do svojho života príjemnejší kolektív.

 

Každá činnosť, ktorú robíte – hoc aj len pár sekúnd – sa dá zaradiť do niektorej oblasti v tabuľke. Skúste hľadať spôsob, aby ste veci, ktoré sú pre vás prínosné robili čo najčastejšie.

 

Časový manažment - kvadranty

 

Za dôležité musíte rozumieť veci dôležité pre vás osobne. Nie pre niekoho iného.

 

Ak vám práve zvoní telefón, je to súrne. Telefón sa dožaduje vašej pozornosti. Na druhom konci je asi niekto, pre koho je dôležité hovoriť s vami. Zdvihnete a zistíte, že známy má problém, súrne potrebuje, aby ste mu s niečím pomohli. Čo urobíte?

 

Je ušľachtilé ak vstanete a pôjdete to riešiť. Ak na to máte čas, je to skvelé. Je isté, že ak budete pomáhať svojím známym, budú vás mať radi, zlepší to vaše vzťahy a aj oni vám asi pomôžu. Ale neraz sa ukáže, že ľudia ktorým ste pomohli chcú pomoc či pozornosť zas a potom znova.

 

Potom je asi výhodnejšie neposkytnúť ju. Nebude sa im to páčiť. Budú na vás tlačiť, naliehať. Ale ak chcete hojne pomáhať iným, položte si otázku, či máte vyriešené svoje veci. Aby sa nestalo, že pomáhate a slúžite ľuďom široko–ďaleko a sami pritom máte problém s časom a zdravím, pretože nestíhate to, čo by ste chceli dosiahnuť vy.

 

Preto je výhodné ak si svoj život rozsegmentujete. Koníčky, sebarozvoj, zdravie, odpočinok, práca, rodina, údržba. To sú činnosti, ktoré sú dôležité pre vás. Tie splňte ako prvé. Pri časovom rozvrhu ich prvé napíšte do kalendára na každý mesiac. Keď vám v diári ostane voľno, s chuťou sa pustite do pomoci iným ľuďom, do nadčasov, zábavy, sledovania televízie.

 

Spíšte si zoznam vecí, ktoré chcete stihnúť napríklad za zajtrajší deň. Určite ich priority. Zajtra potom začnite pracovať na najdôležitejšej úlohe. Keď je hotová, pristúpte k druhej. Takto pokračujte až ku maličkostiam. Nikdy sa nenechajte vtiahnuť do opačného postupu. Ak začnete vybavovať najskôr drobnosti, nedostanete sa k dôležitým veciam.

 

Pokiaľ patríte k ľuďom, ktorí si vážia svoj čas, radi sa s vami stretneme v našej finančnej identite Fight For Dreamstak nás neváhajte kontaktovať a veríme, že nájdeme riešenie, ktoré bude vzájomne výhodné.

 

ZDROJ: uspech-ako.sk

Pridaj komentár